Parfyme

Duften av sødme, tre,rikdom og makt. Duften av Oud…

oud1[1]

Oud eller agarwood er en av de mest populære duftnoter som vi har på markedet i dag . Oud sies å være den dyreste tre i verden. Oud oljens verdi er anslått til å være 1,5 ganger verdien av gull , og blir noen ganger referert til som » flytende gull «. Duften av oud er rik og mektig ,søt og treaktig og umiddelbart gjenkjennelig .

BR806236EDP-large[1]BYREDO Oud Immortel Eau de Parfum

BYREDO Oud Immortel Eau de Parfum er en parfyme som er skapt på den unike mørke og svært velduftende harpiksen fra Aquilaria treet.

 

 

 

 

 

adp-24001[1]ACQUA DI PARMA Colonia Intensa Oud

Colonia Intesa Oud er en elegant, sensuell duft. Den åpner med de typiske Acqua de Parma friske sitrus noter, smelter uventet med en dyp duft av oud. Varme, magnetiske og persistente noter som vekker en oppfatning av selvsikkerhet og makt, og gir et distinktivt tegn til forfedres virilitet. Det edle oudet er i selve hjertet av denne perfekte balanserte komposisjonen. Den er en unik kombinasjon av frisk sitrus i toppnotene som blandes med varme tre noter og til slutt kombinert med aromatiske basenoter.

 

 

 

Tom-Ford-Oud-Wood-Collection-1-680x450[1]Tom Ford 

Oud Fleur, en litt mer feminin treduft med innslag av rose og patchouli

Tobacco Oud, treduft med bla agarwood, tobakk og whisky. Dufter som et gammelt engelsk bibliotek

Oud Wood, en virkelig treduft med bla agarwood, brasikiansk rosetre og kardemomme.

 

 

BR806076EDP-large[1]BYREDO Accord Oud Eau de Parfum

BYREDO Accord Oud Eau de Parfum er skapt rundt en frisk akkord av lær og lyst tre med en bouquet av krydder -kanel, safran, patchouli og bjørnebær.

 

 

 

 

 

 

 

By Knd.18904[1]ilian Musk Oud.

En tre -og blomster duft for både kvinner og menn. Nesen bak denne duften er Alberto Morallas og notene er bla sitron, kardemomme, koriander,rose, musk og  agarwood.

By Kilian kommer også med andre Oud dufter, og vi har de alle her på Gimle Parfymeri.

 

 

 

oj_120ml_edep_nawab_1__1[1]Ormonde Jayne Nawab of Oudh EDP

Ormonde Jayne Nawab of Oudh er inspirert av sentral India og de som hersket der før i tiden. Det er en potent blanding av myk amber og rose.

Dufter av Bergamott, appelsin, kardemomme, Rose, magnolia, orkide, kanel, amber, musk vetiver og oud.

 

 

 

 

Gimle Parfymeri

Gimle Parfymeri