«Vi er riktignok ikke kommet lengre enn mai på kalenderen, men allerede er det noen duftfavoritter som skiller seg ut. VIXEN tok en prat med ekspertene på Gimle Parfymeri, Heaven Scent på Egertorget og Tax free Gardermoen om årets foreløpige toppdufter. Gimle Parfymeri holder til i Bygdøy allé og er et av Norges eldste parfymerier. Dette mener Gimle-teamet er deres fem bestselgende dufter hittil i år»
French Leather fra MEMO
– French Leather er en uber-feminin duft, men med en sofistikert og edgy tvist på grunn av lær-akkorden. Den perfekte balansen mellom rose og lær skaper en unik og pirrende duftopplevelse.
Kjøpes i butikk eller over telefon
– Dette er en duft som er vanskelig å beskrive med ord på grunn av den komplekse sammensetningen mellom sadeltre, tonkabønner, lakris og appelsinblomst. Den skaper en historie på huden, drar deg videre innover og danner en slags kashmirfølelse. Den er verken feminin eller maskulin, men forfører deg som bare vil ha noe subtilt og unikt.

White Suede fra Tom Ford
– Denne er behagelig på huden- akkurat som følelsen av mykt semsket skinn. Hvit musk gir duften renhet, som en kontrast til varm amber. Den er drysset med feminin roseakkord på toppen.
Kjøpes i butikk eller over telefon
BEIGE fra Les Exclusifs de Chanel
– Beige er en fruktig, pudret floral duft. Honning, Fresia og Frangipani skaper en myk, sensuell og eksotisk følelse.
Kjøpes i butikk eller over telefon
Moonlight in heaven fra Kilian
– Grapefrukt, mango, sitron og kokosnøtt gir en fruktig fyldighet som omfavner deg. En forførende vetiver akkord tilfører et androgynt uttrykk.
Kjøpes i butikk eller over telefon






